Згідно закону України , в нашій державі надра знаходяться у власності народу і доступні для користування ними.

Документом, який може реалізувати таке право для фізичної чи юридичної особи є спеціальний дозвіл на користування надрами, рішення про видачу якого приймає комісія Держгеонагляду.

Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Воно здійснюється юридичними і фізичними особами, насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

Строки спеціального водокористування встановлюються органами, які видали дозвіл терміном до трьох, або від трьох до двадцяти п’яти років.

Що таке дозвіл на спеціальне водокористування?

Дозвіл на спеціальне водокористування – це документ, який встановлює ліміт (граничний обсяг) використання води.

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються

  • ліміт забору води,
  • ліміт використання води?
  • ліміт скидання забруднюючих речовин.

У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально повноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.

Усі фізичні та юридичні особи, які є первинними водокористувачами (які здійснюють самостійний забір води з підземних або поверхневих джерел води), орендарями водних об’єктів, а також ті, що здійснюють скидання забруднюючих речовин із зворотними водами у водні об’єкти, зобов’язані отримати дозвіл на спецводокористування.

Дозвіл на спеціальне водокористування надається безоплатно.

Строк видачі дозволу на спеціальне водокористування або надання письмового повідомлення про відмову в його видачі становить не більше тридцяти календарних днів з дня надходження на розгляд заяви та відповідних документів.

Як його отримати?

Порядок видачі дозволів на спеціальне водокористування.

Для того, щоб отримати дозвіл, водокористувач має подати у відповідні інстанції обґрунтування того, що вода йому дійсно необхідна.

В якому порядку проходить весь процес?

Документи які подаються державному адміністратору:

1. Заява встановленого зразка.

2. Клопотання водокористувача за встановленою формою.

3. Розрахунки водопостачання на водовідведення.

4. Схема водопостачання та водовідведення.

5. Копія паспорта водного об’єкту.

Дозвіл та погодження видається дозвільними органами через дозвільні центри на підставі поданої заяви водокористувача, за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2005 № 1176 «Про затвердження форми заяви на одержання суб’єктами господарювання або уповноваженою ним особою документів дозвільного характеру.

NOOSFERA GROUP COMPANY пропонує послуги з розробки клопотання для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Ми готуємо, подаємо всю необхідну документацію в обласні дозвільні центри департаментів екології, обласні водгоспи та ДГС для отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Більш детальніше про дозвільну документацію, Ви можете ознайомитись в наших послугах.

Звернувшись до Noosfera Group Company, Ви отримуєте очікуваний результат, над яким працюють наші спеціалісти.