Буріння свердловин з промивкою

Бурова установка 1БА- 15В

На сьогодні буріння свердловин з промивкою є лідером з кількості пробурених свердловин у світі (сюди відносяться нафтові і гідрогеологічні).

Такий спосіб буріння є найкращим для свердловин під воду. Також можливе його використання для інших видів робіт, можна сказати,що це універсальний вид спосіб буріння. Адже найглибша в світі Кольська свердловина (12262м) пробурена саме з промивкою.

Принцип буріння свердловин з промивкою

В якості промивки під час буріння використовується буровий розчин. Буровий розчин транспортує зруйновану породу із вибою на денну поверхню та охолоджує буровий інструмент. Для замісу бурового розчину основним інгредієнтом являється глинистий матеріал.

Долото PDC

Для буріння свердловин під воду це тільки глинистий матеріал (самозаміс при проходці свердловини, з використанням комкової глини або порошкової бентонітової глини), у нафтовому бурінні до глинистого розчину додаються обтяжувачі, згущувачі та інші інгредієнти. Породоруйнівним інструментом при бурінні з промивкою являється долото або коронка. Долота бувають різного типу. Найбільш популярні ти шарошечні долота. Сьогодні набирають популярності долота типу PDC, також є пікобури, лопатеві, двошарошечні долота і інші. Коронки використовуються при колонковому бурінні з метою відбору керну.

Долото трьохшарошочне

Про колонкове буріння більш детальний опис написано в статті колонкове буріння. Такий спосіб буріння в основному застосовується на стадії пошукових або геологозйомочних робіт. Буровий інструмент обертає ротор або шпиндель (в залежності від типу бурового станка), який через ведучу трубу або квадрат та бурові труби передає обертовий момент на долото або коронку. Глибина буріння свердловин з промивкою знаходиться в межах від перших метрів, до відомої найглибшої свердловини у світі – Кольської надглибокої свердловини (12262 м).

Noosfera Group Company має всю необхідну технічно-матеріальну базу, яка надає змогу виконувати бурові роботи з промивкою на глибину до 3000 м.

Діаметр свердловини

Діаметр буріння залежить від долота. Буріння свердловин з промивкою можливо виконувати діаметрами від 76,0 до 508,0 мм.

Геологічні умови

На сьогодні буріння свердловин з промивкою дає можливість бурити в різних регіонах, і при різних геологічних умовах.

Буріння долотами дає змогу пройти всі гірські породи незважаючи на їх твердість.

В залежності від твердості порід та їх абразивності підбирається тип долота, а дальше справа техніки.

Викривлення стовбуру свердловини

Бурова установка УРБ-2,5 А

При горизонтальному буріння стовбур свердловини залишається рівним. Це пояснюється більш технологічним процесом буріння.

При бурінні з промивкою, на долото необхідно створити навантаження. Це створюється спеціальною трубою ОБТ (обтяжуюча бурова труба). ОБТ це грубостінна труба орієнтовною вагою 100 кг/м, в основному дані труби використовуються довжиною 9 м.

Довжина ОБТ розраховується у відповідності до потреб навантаження, зважаючи на марку долота. Таким чином додається необхідний метраж труби. Дана труба не дає долоту відійти в сторону.

При бурінні у складних геологічних умовах, використовуються центратори. Це робиться для того, щоб стовбур свердловини був максимально рівний.

Кольматування стовбура свердловини

При бурінні з промивкою риск кольматування свердловини мінімальний. Зруйнована порода виноситься буровим розчином, а параметри бурового розчину чітко контролюються за допомогою додавання чистої води.

Проведення додаткових робіт

Буріння свердловин з промивкою

При виконанні буріння з промивкою після обсадження колони, буровій бригаді необхідно виконати ще багато робіт.

Промивка свердловини виконується чистою водою. Цей процес плавно переходить в обсипку, яка проводиться до того часу, поки весь  буровий розчин вимиється з свердловини.

Після обсипки свердловини, проводяться роботи по декольматації з використанням желонки та свапу. Кінцевим етапом є спуск ерліфту або насосного обладнання для пробної відкачки.

З іншими методами буріння Ви можете ознайомитись в статтях шнекове буріння, буріння з продувкою.

Переваги буріння свердловин під воду з промивкою

Буріння свердловин таким способом має дуже багато переваг:

  1. Глибина буріння;
  2. Рівний стовбур свердловини;
  3. Можливість обсадити сталевими трубами;
  4. Довгий час експлуатації, понад 25 років;
  5. Є можливість провести ремонт свердловини, а при необхідності і пробурити глибше;
  6. Промити і обсипати свердловину.

NOOSFERA GROUP COMPANY укомплектована буровими станками різної марки, що дає змогу виконувати роботи на різні глибини. Так наприклад бурова установка УРБ 2,5А з легкістю без надлишкового навантаження може бурити на глибину до 100 м, УРБ 3А3 – 300 м, 1БА15В – 600 м, А-50 – до 3000 м.

Недоліки буріння свердловин на воду з промивкою

Основними недоліками є дорога вартість виконання робіт в порівнянні з іншими методами. Набагато більша проща земельної ділянки для виконання робіт.

Вартість буріння пов’язана зі значно меншою швидкістю проходки стовбура свердловини, необхідністю доставки води для бурового розчину, витрати на глину та гравійну суміш.

Додаткові роботи по освоєнню та облаштуванню стовбура свердловини (промивка, обсипка, желанування, свапування). Більша площа ділянки пов’язана з необхідністю облаштувати зумпф (технологічної ємності для бурового розчину), та необхідності виносу бурового інструменту.

«Буріння з промивкою це класика»

Буріння свердловин під воду з промивкою – це найкращий варіант для отримання найкращого результату, тобто якість води, її кількість і довгий час користування.

NOOSFERA GROUP COMPANY має великий досвід роботи досвід  в бурінні свердловин з промивкою, в різних регіонах з різними геологічними умовами, на різні глибини (до 3000м).

Ознайомитися з цінами на даний вид робіт можна на нашому сайті за посиланням вартість буріння з промивкою.

Якщо Ви вагаєтесь чи варто бурити саме цим методом, телефонуйте до нас, ми обов’язково проконсультуємо, порадимо якнайкраще.