Цей розділ хочеться почати словами великого академіка В.І. Вернадського:

«Вода стоїть одноосібний в історі нашої планети. Немає природного тіла, яке могло б зрівнятися з нею.»

Ми всі знаємо наскільки важлива вода для кожного з нас. Про користь питної води дуже багато інформації, написана не одна книга.

Коли Ви вирішили пробурити свердловину на воду, виникає запитання

  • Чи є на ділянці підземні водоносні горизонти і на яких глибинах?
  • Який спосіб буріння робіт краще використовувати, щоб в результаті отримати продуктивну свердловину з високим дебітом води?

Для цього є Noosfera Group Company.

Є різні методи пошуків підземних вод.

 Ми використовуємо методи перевірені досвідом і часом !

А саме:

За даними раніше проведених робіт;

Маршрутного гідрогеологічного обстеження;

Геофізичні методи;

Біолокаційних методом;

Буріння пошукових свердловин.

За даними раніше проведених робіт.

Цей спосіб полягає в зборі та узагальнення літературних, архівних і фондових матеріалів, що складається з детального вивчення матеріалів попередніх робіт (свердловин на нафту і газ, комплексних геологічних і гідрогеологічних зйомок, пошуків і розвідки підземних вод для водопостачання і мінеральних вод і т.д.) , спеціальної та методичної літератури. Ці роботи є передумовою маршрутного гідрогеологічного обстеження, біолокаційною зйомки, геофізичних досліджень.

Маршрутно гідрогеологічне обстеження.

Мета гідрогеологічного маршрутного обстеження – вивчення і уточнення гідрогеологічних умов досліджуваної території і прилеглих ділянок, випробування відомих і виявлення нових водопроявів (джерел, колодязів, свердловин), а також особливостей формування їх хімічного складу, оконтурювання площ поширення підземних вод, вибір місць для раціонального розміщення гідрогеологічних свердловин.

При цьому увага приділяється геоморфологічним ознакам території, геологічній будові, водопроявів у вигляді джерел, заболочених, струмків і ярів.

Як правило, навіть незначні поверхневі водотоки або яри трасують наявність прихованих, часом незначних тектонічних порушень.

Геофізичний метод.

Для визначення водотривких шарів і зон підвищеної пористості порід на стадії пошуків підземних вод, використовується геофізичний метод – зондування становлення поля в ближній зоні.

Основним завданням інженерно-геофізичних досліджень є вивчення геологічної будови верхньої частини розрізу земної кори.

Досліджувану територію поділяють на кілька частин. На кожній частині, по можливості, з однаковим кроком встановлюють пікети (точки спостережень), на кожній з таких точок складається відповідна установка, під’єднується джерело і приймач електромагнітного поля – це приймальня і генераторная петлі і в автоматичному режимі реєструється перехідний процес становлення електромагнітного поля. На кожному пікеті формується файл з зареєстрованими даними і зберігається у внутрішній пам’яті приладу. Кожен з таких файлів має подібну структуру і складається з двох частин: метадані та інформаційний блок.

Після обробки даних файлів, ми отримуємо зміну опору гірських порід відповідно до глибини проникнення електромагнітних хвиль. З цим опором можна пов’язати ослаблені і тріщинуваті зони, які можуть містити воду.

Біолокаційна зйомка.

В останні роки при пошуках підземних вод поряд з традиційними методами з виявлення ділянок і місць закладення свердловин з успіхом застосовується старий, забутий біолокаційний метод (БЛМ).

БЛМ вирішують багато завдань, як виявлення тектонічно порушених зон (надвигов) і ділянок з підвищеною тріщинуватістю гірських порід, підвищеної водообеспеченности, визначення напрямку руху і розвантаження підземних вод, глибин залягання обводнених зон, фіксування стратиграфических і літолого-фаціальних контактів.

Буріння пошукових свердловин.

Все про буріння пошукових свердловин, Ви зможите знайти в однойменному розділі.

Який метод краще вибрати?

Всім нашим клієнтам ми радимо використовувати не менше трьох методів визначення місця розташування підземних вод. Це буде найбільш ефективно, щоб отримати бажаний результат – свердловину з високим дебітом води.

Чекаємо Вас, Ми завжди

  • допоможемо,
  • проконсультуємо,
  • порадимо якнайкраще!