Консервація свердловини –  це тимчасове припинення експлуатації свердловини із проведенням відповідних заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, а також збереження її продуктивних характеристик за період зупинки.

Консервацію свердловини як і ліквідацію, проводять згідно проекту.

Консервацію проводять, якщо немає потреби у даний час експлуатувати дану свердловину, але в перспективі планується її проводити.

Процес консервації свердловини

Процес консервації свердловини проходить за певним алгоритмом:

  1. Демонтаж насосного обладнання.
  2. Чистка свердловини.
  3. Промивка стовбура свердловини.
  4. Консервація свердловини.

Демонтаж насосного обладнання

Спочатку із свердловини демонтується насосне обладнання з водопідйомними трубами та все інше обладнання (датчики, п’єзометричні трубки та інше).

Чистка свердловини

Після видалення всього обладнання стовбур та вибій свердловини очищується.

Чистка свердловини, яка підлягає консервації, виконується з метою очищення стовбура свердловини від вивалів та опливів стінок, в інтервалах рихлих порід, та чужорідних предметів.

За нашим досвідом роботи, в більшості свердловинах які не експлуатувалися тривалий час, спостерігається наявність сторонніх предметів (уламки дерев, каміння, заліза та інші). Це означає, що потрібно проводити роботи, для чистки свердловин ,які вимагають додаткових витрат.

Після проведення чистки свердловини проводиться відкачка води із свердловин.

Промивка стовбура свердловини

Після чистки свердловини, далі необхідно провести промивку стовбура свердловини, який складається з двох частин:

Перша. Промивка проводиться чистою водою з метою виносу зі свердловини залишків шламу водовмісних порід та частин сторонніх предметів, які знаходились в свердловині та були порушені під час чистки. Промивку продовжують до припливу чистої води.

Друга. З метою дезінфекції водоносного горизонту проводяться профілактичні роботи шляхом закачування 0,1% розчину хлорного вапна з наступною відкачкою розчину з свердловини.

На кінці, у свердловині проводяться дослідно-фільтраційні роботи з метою визначення гідрогеологічних показників.

Гирло свердловини закривається герметичною кришкою та опломбовується.

Оформлення документально

Кінцевим результатом робіт є складання акту консервації свердловини, в якому зазначається глибина свердловини та гідрогеологічні параметри за даними отриманими в процесі робіт по консервації та номер пломби. Обов’язково в процесі консервації приймають участь представник органів геології та держпраці.

Розконсервація свердловини

При необхідності використовувати свердловину, потрібно провести процес розконсервації. Для цього необхідна комісія в складі якої є представники органів геології та держпраці. Тільки при таких умовах знімається пломба та розгерметизовується свердловина.

Noosfera Group Company має багаторічний досвід в даних видах робіт.

Телефонуйте до Нас, ми проконсультуємо, порадимо якнайкраще для Вас.

Ми точно знаємо як це потрібно робити!