Буріння свердловин з продувкою

Буріння свердловин під воду з продувкою в основному проводиться в скельних породах високої категорії. Буріння  таким методом відбувається за допомогою пневмоударника. По собівартості – буріння свердловин під воду з продувкою в твердих породах є значно дешевшим варіантом ніж буріння під воду з промивкою.

Принцип буріння з продувкою

Пневмоударник з долотом

В якості породоруйнівного інструменту використовується долото, яке закріплюється на пневмоударник. Пневмоударник – це циліндричний пристрій з поршнем. Долото для даного виду робіт має випуклу форму з ударним профілем та бугорками із твердого сплаву.

Геологічні умови

Буріння з продувкою ефективне при високій твердості гірських порід, таких як граніти, пісковики і інші. Глибина буріння залежить від  кількості повітря і тиску який може розвинути компресор. Тобто для глибоких свердловин необхідний компресор великої потужності.

Для м’яких і сипучих порід, цей спосіб буріння не підходить.

З іншими методами буріння Ви можете ознайомитись в статтях шнекове буріння, буріння з промивкою.

Викривлення стовбуру свердловини

При бурінні з продувкою стовбур свердловини майже не викривлюється, у зв’язку з використанням грубостінного інструменту.

Кольматування стовбура свердловини

Після руйнування гірських порід долотом, вони транспортуються з повітрям на денну поверхню. Цей метод видуває породу і воду зі стовбура свердловини за принципом ерліфту. Ерліфт –  це один з методів декольматації свердловини, тому кольматація неможлива.

Обсадження свердловини

Оскільки буріння свердловин проводиться в гірських твердих породах вони не обсаджуються, а якщо обсадна колона спускається , то проблем не виникає.

Діаметр свердловини

Буріння свердловин з продувкою економічно вигідніше робити діаметром до 171 мм, а в основному це 152 мм. При збільшенні діаметру, сам процес  буріння різко зменшується в  швидкості проходження глибини свердловини, а також зменшується термін служби бурового інструменту. Тим самим рентабельність проведення робіт діаметром більше ніж 152 мм є економічно недоцільною.

Проведення додаткових робіт

Буріння свердловин з продувкою не дає можливості виконати гравійну обсипку свердловини, промивку, використовувати методи декольматації свердловини. Також неможливо відсікти перші від поверхні водоносний горизонт.

Переваги буріння з продувкою

Основною перевагою буріння з продувкою є його низька собівартість у твердих породах. Це в свою чергу пов’язано з високою швидкістю проходки по породах високої категорії. Як зазначалося вище ще одною з переваг є швидкість виконання бурових робіт,  та менші площі ділянки необхідної для виконання бурових робіт.

Недоліки буріння з продувкою

Основним недоліком цього буріння є глибина, яка залежить від компресора. Таким чином для буріння на великі глибини, необхідне забезпечення потужного потоку повітря, а це буде економічно не вигідно. До недоліків можна віднести  невеликий діаметр, відсутність обсипки,  ізоляція ґрунтових вод також не можлива.

«Помірна якість за низькою ціною»

Бурова установка 4СА4

Буріння свердловин на воду з продувкою це непоганий варіант коли потрібно бурити  в породах високої категорії за низькою ціною.

NOOSFERA GROUP COMPANY виконуємо буріння з продувкою. Наша бурова бригада завжди допоможе Вам в цьому.

Ознайомитися з цінами на даний вид робіт можна на нашому сайті за посиланням вартість буріння з промивкою.

Якщо Ви вагаєтесь чи варто бурити саме цим методом, телефонуйте до нас, ми обов’язково проконсультуємо, порадимо якнайкраще.