Шнекове буріння

Бурова установка УГБ

На сьогоднішній день, для тих кого цікавить буріння свердловин під воду, і не тільки, напевно чули чи ознайомлені із шнековим бурінням.

Шнекове буріння використовується для встановлення свай, відбору зразків ґрунтів та спорудження гідрогеологічних свердловин (свердловин на воду). Даний метод буріння є досить поширеним. Є декілька причин чому:

  1. Швидкість виконання робіт;
  2. При виконанні бурових робіт, займає значно менші площі ділянки;
  3. Вартість буріння.

Принцип шнекового буріння

Шнек буровий

Шнек це інструмент, який слугує для транспортування гірської породи з вибою на поверхню землі. В кінці шнеку знаходиться долото у вигляді свердла або піки, яке руйнує гірську породу. Шнеки обертаються обертовим механізмом бурової установки і під дією гідравлічної сили штоків проходять метр за метром гірську породу. Зруйнована порода виноситься по шнеку з вибою на поверхню землі. Глибина буріння даним методом не перевищує 40-50 м і це є максимальна глибина свердловин. В основному шнекове буріння використовується за допомогою бурових установках УГБ, ПБУ, УРБ 2А2.

Глибина буріння

Глибина буріння шнеком не може перевищувати 50 м. , але здебільшого ця позначка не перевищує 40 м.

Діаметр свердловини

Долото

Діаметр буріння  залежить від розмірів долота та шнеків, якого на сьогодні є великий  вибір і асортимент. Важливо знати, що при збільшенні діаметру шнеку різко зменшується глибина проходки буріння свердловини. Якщо Ви оберете саме цей вид буріння, то оптимальний діаметр шнеку є 150 мм.

Геологічні умови

Буріння шнековим методом можливе у м’яких і сипучих породах. Якщо у розрізі присутні тверді прошарки породи, буріння стає неможливим. Тверді породи здебільшого це проявляються в заляганнях кремнієвих горизонтів (що часто зустрічаються в розрізах), або в інших породах високої твердості.

Для того, щоб дізнатись чи на вашій ділянці присутні тверді породи, Вам необхідно зателефонувати до NOOSFERA GROUP COMPANY, і проконсультуватись з нашими геологами.

Викривлення стовбуру свердловини

Під час буріння, долото при проходці стовбура свердловини шукає найменший опір, тому при попаданні уламкового матеріалу або нерівномірній тріщинуватості гірської породи, долото відходить в сторону, тим самим викривлюючи стовбур свердловини. У зв’язку з цим обсадження свердловини поліетиленовими трубами після шнекового буріння, досить проблематичне, оскільки труби легко гнуться. В результаті Ви можете отримати викривлений стовбур. Наслідком цього буде скорочений термін експлуатації свердловини.

Кольматація стовбура свердловини

Після руйнування гірських порід долотом, ці залишки транспортуються по шнеку на денну поверхню. Зруйнована порода проходячи із вибою по всьому стовбурі свердловини, залишає там свої рештки. Особливо це характерно для глинистих порід (аргілітів, алевролітів, глин, суглинків тощо). Коли добавляється вода з поверхні, або попадають ґрунтові води, глиниста маса перетворюється на більш розріджену суміш. Таким чином стовбур свердловини дуже сильно глинизується.

При шнековому бурінні не потрібний буровий розчини, але ця глинизація, або як правильно сказати кольматація дає змогу бригаді обсадити дуже добре свердловину. Тому чим сильніше працівники закольматують стовбур свердловини, тим краще для  обсадки свердловини. Але це найменша проблема кальматації стовбура. Основна проблема даного явища полягає у зменшенні фактичного дебіту свердловини або у його відсутності.

Обсадження свердловини

В більшості випадків глинизація стовбура свердловини не дає сто відсоткову гарантію, що гірська порода у свердловині не буде обсипатися, тому обсадити свердловину на пробурену глибину , стає не можливо.

В наслідок цього, фільтра на обсадних трубах не співпадають з інтервалами водовмісних порід. В результаті потрібно знову проходити стовбур свердловини, щоб ще більше його заглинизувати.

Проведення додаткових робіт

Додаткові роботи при цьому бурінні майже відсутні.

Шнекове буріння не дає можливості виконати гравійну обсипку свердловини, промивку, використовувати методи декольматації свердловини. Також неможливо ізолювати перші від поверхні водоносні горизонти.

Переваги шнекового буріння

Основною перевагою шнекового буріння є його низька собівартість. Це за рахунок того, що при цьому методу, не проводять додаткові роботи.

Цей метод буріння ми рекомендуємо для не глибоких свердловин, де є залягання м’яких та сипучих ґрунтів.

Таке буріння має перевагу для тих в кого невеликі розміри ділянок, для індивідуального водопостачання окремих житлових будинків, а також для невеликих підприємств.

Шнекове буріння ідеально підходить для встановлення свай.

Недоліки шнекового буріння

До недоліків при шнековому бурінні можна віднести:

  1. Викривлення стовбура свердловини;
  2. Не можливо закласти сталеві труби;
  3. При закладанні поліетиленових труб, скорочується термін експлуатації свердловини;
  4. Ремонту не підлягають;
  5. Не можливо обсипати, промити таку свердловину.

«Ціна відповідає якості»

Буріння таких свердловин на воду не найкращий варіант.

З іншими методами буріння свердловин під воду можна знайти в розділах…

Ми надаємо консультації, розказуємо, відповідаємо на запитання, які у Вас виникають.

Якщо Ви обрали саме такий спосіб буріння, NOOSFERA GROUP COMPANY, допоможе в цьому. Виконаємо роботу якнайкраще. Тому що в нас є великий досвід і матеріально-технічна база для буріння свердловин під воду різними методами.

Ознайомитися з цінами на даний вид робіт можна на нашому сайті за посиланням вартість шнекового буріння.