Методи бурових робіт

Буріння свердловин на воду

Буріння – це високотехнологічний процес руйнування гірської породи з використанням спеціалізованої техніки. За всі роки відколи людство розпочало процес буріння, він з кожним технологічним етапом змінювався, щось додавалось, щось забиралось, але однозначно відбувся процес вдосконалення.

Для зручності  ми виокремили і поділили на групи буріння свердловин.

Бурові роботи поділяються

Бурові роботи можна розподілити на різні групи:

  1. За стадією геологорозвідувальних робіт: зйомочна, пошукове, розвідувальне або експлуатаційне.
  2. За кутом нахилу свердловини: нахилена або горизонтальна.
  3. За метою буріння: експлуатаційна, спостережна або нагнітаюча.
  4. За методом буріння: обертове або ударне.
  5. За типом транспортування зруйнованої породи: з промивкою, шнекове, з продувкою.

Коротко пробіжимося по всіх вищенаведених пунктах.

За стадією геологорозвідувальних робіт

Зйомочні свердловини

Зйомочні свердловини буряться в основному державними геологічними організаціями, їх основне завдання полягає у визначенні геологічного розрізу (глибини, потужності та літологічного складу одновікових порід), дані свердловини буряться на стадії геологічного картування, ця інформація потрібна для людей, які працюють у сфері геології.

Пошукові свердловини

Пошукові свердловини – буряться з метою пошуку корисних копалин, як наприклад вода. Якщо геологічна група бурової організації не впевнена чи наявна вода на ділянці Замовника, перш за все необхідно провести пошукове буріння. Це найдешевший метод буріння. Він виконується малими діаметрами колонковим способом з повним відбором керну (гірських порід) або частковим. Під час буріння пошукової свердловини уточнюється геологічний розріз, визначаються зони можливого водоприпливу. Після виконання бурових робіт виконуються дослідно-фільтраційні роботи методом желонування або відкачки ерліфтом. Дослідно-фільтраційні роботи не дають змоги точно визначити дебіт і всі інші гідрогеологічні та гідрохімічні параметри, але інформацію чи є зони водоприпливу і наскільки вони багаті – відповідь дадуть.

Розвідувальні свердловини

Після пошукового буріння виконується розвідувальне.

Інколи це може бути і першочерговим видом робіт, якщо у геологічної групи Виконавця – бурової організації є достатньо інформації (тобто фондової чи отриманої на стадії передпроетних робіт), яка дає змогу зробити висновок про наявність на території Замовника водоносних горизонтів і їх водозбагаченість. В основному дані свердловини виконуються діаметрами експлуатаційних свердловин або близькими до них. Методи виконання робіт можуть бути різними.

Кожна свердловина в деякому значенні є розвідувальна. Вам варто знати , що у світі немає жодного методу, який дасть 100% гарантію про кількісні і якісні показники води у водоносному горизонті (крім буріння розвідувальних свердловин). Геологічна будова є складною і непередбачуваною.

Експлуатаційні свердловини

Експлуатаційна свердловина – це свердловина, яка передається Замовнику в експлуатацію, тобто в користування.

Якщо розвідувальна свердловина пробурена діаметрами, які необхідні для передачі свердловини в експлуатацію Замовнику, то ця свердловина називається розвідувально-експлуатаційна, в іншому випадку розвідувальна свердловина розширюється до необхідних діаметрів і обсаджується відповідними трубами.

За кутом нахилу

Нахилені свердловини бурять в нафтовій галузі. Стовбур свердловини на певній глибині викривлюють, щоб експлуатаційна колона розкрила якомога більше порід колекторів. Також даний метод використовують для виконання так званого «проколу», під дорогою, рікою чи залізницею з метою прокладання трубопроводу чи кабелю. Нахилені свердловини – це дороге буріння, тому в гідрогеології його не використовують.

За метою буріння

Експлуатаційні свердловини буряться з метою відбору корисних копалин (вода, нафта, газ тощо) з надр. Спостережні для здійсненням моніторингу геологічного середовища. Нагнітаючі для закачування технологічних вод або їх скиду.

За методом буріння

Обертове буріння полягає в крутінні буровою установкою бурового інструмента з долотом, яке руйнує гірську породу. Виніс гірської породи проходить за допомогою бурового розчину, продувки або транспортуванні шнеком. Ударне буріння полягає у руйнуванні порід за допомогою сили удару.

За типом транспортування зруйнованої породи

Детальний опис по даній групі наведено в однойменних статтях:

  1. Шнекове буріння.
  2. Буріння з промивкою.
  3. Буріння з продувкою.

Тут хотілося узагальнити плюси та мінуси буріння за даним типом.

Якщо Вам важлива якість виконання бурових робіт, (експлуатаційні показники свердловини та її довговічність) тоді необхідно вибір залишати на бурінні свердловин з промивкою. Якщо ціна є основним важелем, гірські породи низької категорії – тоді це буде шнекове буріння, але якщо породи високої категорії – це буріння з продувкою.

Вибір діаметру, глибини, методу буріння, проводиться в процесі проектування і погоджується із Замовником. Детальніше про проектування свердловин описано в розділі проект з метою буріння свердловини.

NOOSFERA GROUP COMPANY має великий досвід роботи в бурінні свердловин в різних регіонах з різними геологічними умовами.

Якщо Ви вагаєтесь, невпевнені у виборі буріння, телефонуйте до нас, ми обов’язково проконсультуємо, порадимо якнайкраще.

Ознайомитися з цінами на даний вид робіт можна на нашому сайті за посиланням ціни.